Leisi Vald
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi
 Otsing
 Uudised
 Olulised teated
 Tere tulemast Leisi
 Üldandmed
    Asulad
    Lipp ja vapp
    Rahvastik
    Loodus
    Sõprusvallad
    Ajalugu
    Statistika
 Sündmused
 Galerii
 Videod
 Ettevõtlus
 Ühistransport
 Triigi ilmajaam
 Ajaleht "KODUVALD"
 DOKUMENDIREGISTER
 Hajaasustuse programm 2017
 Privaatsuspoliitika
 Metsa info
 SAAREMAA VALD
tyhi
tyhi
tyhi
tyhi

Üldandmed

Leisi ValdLeisi vald asetseb Saaremaa põhjaosas Hiiu- ja Saaremaa vahelise Soela väina ääres, piirnedes läänes Mustjala, lõunas Kaarma, Pihtla ja Valjala ning idas Orissaare vallaga. Leisi vald on Saare Maakonna põhjapoolseim vald pindalaga  348 km².                          Kaugus Tallinnast on umbes 200 km ja kaugus Tartust 320 km. Ajaliselt kulub saarelise asendi tõttu Tallinna jõudmiseks keskmiselt 4-5 tundi, Tartusse 7-8 tundi. Kaugus maakonna keskusest on 40 km ning Kuivastu sadamast 43 km.

Tähtsamatest maanteedest läbib valda põhja-lõuna suunaline Leisi-Upa maantee, Kuivastu- Valjala- Kuressaare maantee ja piki rannikut kulgev Orissaare-Leisi- Mustjala maantee.

Leisist 4 km kaugusel asub Triigi sadam, mille kaudu toimub praamiühendus Hiiumaaga.

Vallas on väljakujunenud neli tõmbekeskust, Leisi alevik, endised kolhoosi ja sovhoosi keskused Pärsama ja Karja külad ning lääne servas asuv Metsküla Peale nende on vallas veel 45 asustatud küla.Leisi vald hõlmab endise Karja kihelkonna maad, kuhu kuulusid endised Pärsama ja Leisi vald. Karja kihelkonda on mainitud ürikutes esmakordselt 13.sajandi esimesel poolel seoses Karja kiriku ja kogudusega. Endistest piiridest on välja jäänud Liiküla ja pool Pöitse küla, millised paiknevad praegu Mustjala valla territooriumil.

Praeguse seisuga on Leisi valla territoorium ajalooliselt loogiliselt välja kujunenud ning otstarbekas. Kui valla territoorium suureneks, siis jääks keskus ääremaadest juba liiga kaugele.

Klalisteraamat
tyhi
Facebook
tyhi
Fotod
tyhi
Valla kaart
Valla kaart
Kaardilt leiad:
- Majutus
- Vaatamisvrsused
- Jne...

Vaata kaarti
tyhi
Kino
Vaata arhiivi
tyhi
Tule ujuma!
LKK ujula
Vaata lhemalt
tyhi
InfoVallavalitsusVallavolikoguKüladEhitus ja planeerimineJäätmemajandusSotsiaaltöö ja tervishoid Haridus, kultuur, sportTurismKontakt
tyhi Leisi Vallavalitsus - Kooli tn. 12, Leisi alevik, Saaremaa 94202, e-post: vald [at] leisivald.ee
telefon: (+372) 457 3181, faks: (+372) 457 3181